NEDİR?

Veri odaklı yaklaşımlar ile,
yaşama anlam katan çözümler üretiyoruz.

Devinim içerisinde inandığı dijital ütopya ile dünya ahalisinin yansımalarından esinlenen ve gelecekten beslenen mekansız ve zamansız bir oluşumdur.

Gerçekleştirdiğiz projelerde; verileştirme ile tüm süreci kalıcı ve depolanabilir hale getirir.

Veriyi işleme tabii tutarak karmaşık ve dağınık veri setlerini bir araya toparlar.

Uygun Görselleştirme ve tasarım metodlarını seçip verinin anlamlı olarak değer kazanmasını sağlar.

Katılıma daima açık ve disiplinlerarası sosyal bir çalışma ortamı yaratmanın sevdalısıyız. O nedenle öğrendiklerimizi, uyguladıklarımızı, deneyimlerimizi sürekli paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

SomutdüŞ Evreni

Düşlediğimiz umut dolu bir dünya, üretken bir toplum için kendi yeteneklerimizden yola çıkarak, küçük anlamlı adımlarla evrenimizi genişletiyoruz.

Fikirlerinizi SomutdüŞ'lemek mi istiyorsunuz?

Öyleyse bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.


Manifesto

İnternetin kendine has özel dinamikleri ve değerleri olduğu kabul edilmelidir. Bu yeni mecra için özel değerlendirme, yorumlama ve analiz etme süreçleri hazırlanmalıdır.
Dijital ortamlarda her türlü sansür girişiminden vazgeçilmelidir. Uzlaşmacı ve bilinçlendirme çalışmalarıyla içeriğin değerlendirilmesi kamu vicdanına bırakılmalıdır.
Bilgi teknolojileri üzerine yürütülecek her türlü eğitim ve çalışma, sadece devlet güdümüyle verilemeyecek kadar ciddi bir konudur. Bu konu tüm yetkin ve etkin bireyler tarafından desteklenmeli, geliştirilmeli ve çeşitlendirilmelidir.
Üretken bir gelecek için bilgi teknolojileri vazgeçilmez bir unsurdur. Bu konuda seferberlik halinde hareket edilmeli ve ciddi adımlar atılmalıdır.
Kamuya ait her türlü bilgi açık ve erişilebilir olmalıdır.
Her türlü sayısal ortamda kişisel mahremiyet ve gizlilik dikkate alınmalıdır. Koruyabilmek için yasaklamalar ve sansür yerine bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmelidir.

Dijital Ütopya

SomutdüŞ koca bir hayale inandı. Bu hayalin gerçekleşmesi için kendine bir evren yarattı.

Bu evren dünya ahlinin yansımalarından esinleniyor, gelecekten besleniyor; o nedenle dijital ütopya yaratma peşinde ve sevdalısı.